24.12.2021 r.

Narodzenie Pańskie a.d. 2021

„Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Bogiem. Ta Dobra Nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze współczesne serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy beznadziejności, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujemy więc ten szczególny czas Bożego Nawiedzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Miłych Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną codzienność.

Narodzenie Pańskie A.D. 2021.
Foto-Galeria

Ks. Igor Mackiw

28.11.2021 r.

ADWENT - czekamy na...

10.09.2021 r.

Ogłoszenie.

5.09.2021 r.

Msza św. Dziękczynna za Plony i Dożynki w Bińczu.

28.06.2021 r.

Nawiedzenie obrazu
Matki Bożej Łaskawej w Bińczu.

Poniedziałek – 28 czerwca
18:00 – przywitanie obrazu w grocie w Bińczu
18:15 – modlitwa różańcowa
19:00 słowo pisarki Pani Ewy Starożyńskiej na temat obrazu Matki Bożej Łaskawej
21:00 – Apel Jasnogórski i przeniesienie obrazu doświątyni.

CAŁONOCNE CZUWANIE W KOŚCIELE

Wtorek – 29 czerwca
8:00 Godzinki do Matki Bożej
9:00 Modlitwa różańcowa
12:00 Anioł Pański i modlitwa różańcowa
15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
17:30 Modlitwa różańcowa
18:00 Msza św. i pożegnanie obrazu.

4.04.2021 r.

Nieddziela Zartwychwstania

W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszych kościołów, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. Wszystkim Drogim Parafianom i Czcigodnym Gościom w imieniu kleryka Ksawerego i własnym życzę obfitych łask i błogosławieństwa od Chrystusa Zmartwychwstałego oraz pełnych pokoju Świąt Wielkanocnych. W tym czasie naznaczonym lękiem z powodu panującej epidemii niech Zmartwychwstały Chrystus, który woła do nas: „Pokój Wam!” wleje w nasze serca nadzieję. Dzielmy się tymi słowami Jezusa, słowami nadziei!

28.03.2021 r.

Nieddziela Palmowa

Siostry i Bracia!
Przed nami Święte Triduum Paschalne – w tym roku znów będzie to inny czas niż zwykle! Wszystkie obrzędy liturgiczne w związku z pandemią, odbywać się będą z udziałem wiernych, ale przestrzegając obostrzeń sanitarnych:
w kościele w Bińczu może być 6 osób,
w Raciniewie – 5 osób
w Wyczechach – 7 osób

Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę odbywać się będzie w następującym porządku:

Domisław przy krzyżu – 10:00,
Wyczechy przed kościołem przy Golgocie – 10:15,
Łoża na placu zabaw – 10:30,
Raciniewo przy dzwonnicy – 10:45,
Biernatka przed świetlicą – 11:00,
Bińcze przy Grocie – 120:0.

Wielki Czwartek - Liturgia rozpocznie się o 17:00 w Raciniewie i o 19:00 w Bińczu
Wielki Piątek – Liturgia rozpocznie się o 17:00 w Wyczechach i o 19:00 w Bińczu.
Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej tylko w Bińczu o 21:00.
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Msze św. bez rezurekcji w porządku niedzielnym.

W kościele Parafialnym adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek po Liturgii oraz przez cały dzień w Wielką Sobotę.
W NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ ORAZ PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY wszystkie Msze św. jeśli będzie sprzyjająca pogoda, będą sprawowane na zewnątrz

w Wyczechach przy Golgocie,

w Raciniewie przy dzwonnicy

w Bińczu przy Grocie.

W TYCH DNIACH TAKŻE NASZE KOŚCIOŁY BĘDĄ OTWARTE DO 20:00.
WSZĘDZIE BĘDZIE WYSTAWIONY NAJŚWIĘTSZY SAKRAMENT I MOŻLIWOŚĆ ADORACJI.

Zachęcam i zapraszam. Znajdźcie czas, by skierować się do świątyni na choćby krótką, osobistą modlitwę.
Zachęcam również do uczestniczenia we Mszach św. transmitowanych przez radio czy telewizję. Łączmy się duchowo we wspólnej modlitwie o ratunek dla nas i całego świata!

5.02.2021 r.

Pogrzeb ks. kan. Mariana Kopeć

Kazanie bp K. Włodarczyka. Wspominienie o ks. Marianie Wspominienie o ks. Marianie Wspominienie o ks. Marianie Wspominienie o ks. Marianie

Reportarz Gościa z pogrzebu sp ks. kan. Mariana Kopcia