25.12.2022 r.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego
Podziękowanie

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy robili świąteczne porządki w kościołach i wykonali Bożonarodzeniowe dekoracje. Nie wymieniam z imienia, żeby nie daj Boże kogoś nie pominąć, ale też i dlatego, że jeszcze wszystkich zapamiętałem z imienia czy nazwiska. Wszystkim składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ i niech dobry Bóg Wam błogosławi za dyspozycyjność, bezinteresowność i czas poświęcony dla Domu Bożego, jakim jest nasz kościół. Stawiam Was moi drodzy za przykład dla innych, by także czuli się odpowiedzialni za świątynię. Także serdeczne podziękowania składam wszystkim, którzy składali mi życzenia świąteczne oraz obdarowali mnie żywnościowymi upominkami. Wielkie Bóg Zapłać.

Ks. Ryszard Fudala - proboszcz.

24.12.2022 r.

Narodzenie Jezusa
Z Ewangelii według Św. Łukasza

W owym czasie wyszło rozporządzenie cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym świecie. Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz. Podążali więc wszyscy, aby się dać zapisać, każdy do swego miasta. Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna. Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Powiła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie. W tej samej okolicy przebywali w polu pasterze i trzymali straż nocną nad swoją trzodą. Wtem stanął przy nich anioł Pański i chwała Pańska zewsząd ich oświeciła, tak że bardzo się przestraszyli. I rzekł do nich anioł: «Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś bowiem w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. A to będzie znakiem dla was: znajdziecie Niemowlę owinięte w pieluszki i leżące w żłobie». I nagle przyłączyło się do anioła mnóstwo zastępów niebieskich, które wielbiły Boga słowami:
«Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom, w których sobie upodobał». Gdy aniołowie odeszli od nich do nieba, pasterze mówili między sobą: «Pójdźmy do Betlejem i zobaczmy, co się tam zdarzyło i o czym nam Pan oznajmił». Udali się też pośpiesznie i znaleźli Maryję, Józefa oraz leżące w żłobie Niemowlę. Gdy Je ujrzeli, opowiedzieli, co im zostało objawione o tym Dziecięciu. A wszyscy, którzy to słyszeli, zdumieli się tym, co im pasterze opowiedzieli. Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu. A pasterze wrócili, wielbiąc i wysławiając Boga za wszystko, co słyszeli i widzieli, jak im to zostało przedtem powiedziane.

Drodzy Parafianie i wszyscy Goście odwiedzający naszą stronę. Dane mi jest pierwszy raz przeżywać Święta Narodzenia Pańskiego w tej wspólnocie Parafii pw. Św. Rodziny w Bińczu. Mam wielką nadzieję, że czas świąteczny będzie dla nas wszystkich doskonałą okazją, aby po raz kolejny doświadczyć Boga. Doświadczyć Go w liturgii Mszy Świętych świątecznych. Doświadczyć Boga w czasie naszych świątecznych spotkań rodzinnych. Odwiedzając ludzi samotnych, chorych, starszych. Jednając się z tymi, którzy mieli inne zdanie niż my. Doświadczyć Boga w drugim człowieku, który żyje obok nas.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim Parafianom i Gościom mocy Bożej płynącej z betlejemskiej stajenki. Niech Boża siła i łaska umacnia Was w wierze, dodaje siły w codziennym wypełnianiu obowiązków domowych, rodzinnych, zawodowych i społecznych. Niech Boża łaska wypełnia Wasze serca prawdziwym pokojem i usuwa wszelkie lęki i niepewność. Szczególnie serdeczne słowa kieruje do ludzi chorych i samotnych, abyście i Wy doświadczali Bożej miłości i ludzkiego wsparcia. Niech dla wszystkich nas czas świąt będzie czasem szczęścia i pokoju.
Do zobaczenia na świątecznych Mszach Świętych, podczas wspólnej modlitwy i śpiewu kolęd.
Do zobaczenia podczas odwiedzin duszpasterskich w Waszych domach.

Ks. Ryszard Fudala - proboszcz.

27.11.2022 r.

Adwent
Adwent (łac. adventus – przyjście) – w Kościołach chrześcijańskich okres trwający od I nieszporów czwartej z kolei poprzedzającej Święto Bożego Narodzenia niedzieli do zmierzchu 24 grudnia, okres przypominający oczekiwanie na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa.
Na adwent składają się cztery niedziele adwentowe, w pierwszą z nich rozpoczyna się w Kościołach chrześcijańskich rok liturgiczny. Adwent to czas, w którym ewangelicy i katolicy mają uświadomić sobie, że oczekują na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa.

1.09.2022 r.

POWITANIE!
Moją posługę w parafii Bińcze polecam opatrzności Bożej. Niech całej naszej wspólnocie parafialnej przyświeca ten najważniejszy cel jakim jest zbawienie i życie wieczne. Liczę na współpracę i wzajemne wsparcie modlitewne. SZCZĘŚĆ BOŻE.

28.08.2022 r.

PODZIĘKOWANIE!
Każdy człowiek ma jakieś plany, a ja naprawdę nie spodziewałem się zmiany, choć wiedziałem, że kiedyś ona nastąpi…. Uwierzcie mi, ta wiadomość spadła na mnie nagle, choć oczywiście są osoby, które rozpowiadają że ks. Proboszcz już dawno wiedział, że odchodzi… nie słuchajcie ich, bo to nie prawda, już kiedyś zresztą przykrą plotkę też na mój temat roznosili…
Decyzja biskupa przyszła nagle i niespodziewanie w piątek 19 sierpnia, gdy wezwał mnie do Koszalina, i tam mnie poinformował, że już nie mogę odmówić jego prośbie, i muszę iść do Koszalina…. do parafii św. Ignacego Loyoli.

czytaj dalej...Pożegnanie ks. Igora galeria


14.05.2022 r.

II Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej Bińcze 202214.04.2022 r.

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE
A.D. 2022
Wszystkim Drogim Parafianom
i Czcigodnym Gościom obfitych
łask i błogosławieństwa od
Chrystusa Zmartwychwstałego
oraz pełnych pokoju
Świąt Wielkiej Nocy życzy

Ksiądz Igor MackiwWielki Tydzień Foto-Galeria


27.03.2022 r.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
27. 03. – 30. 03. 2022
Niedziela 27. 03.
9.00 Msza św. – Wyczechy
10.30 Msza św. – Raciniewo
12.00 Msza św. – Bińcze
17.00 Bińcze - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
Po nabożeństwie nauka dla młodzieży
przygotowującej się do Bierzmowania.

Poniedziałek 28. 03.
8.40 Nauka dla dzieci kl. IV– VIII SP Wyczechy
9.35 Nauka dla dzieci kl. 0 – III SP Wyczechy
17.00 Msza św. w Raciniewie
18.00 Msza św. w Wyczechach
19.00 Msza św. w Bińczu

Wtorek 29. 03.
8.40 Nauka dla dzieci kl. 0– III SP Wyczechy
9.35 Nauka dla dzieci kl. IV – VIII SP Wyczechy
17.00 Msza św. w Raciniewie
18.00 Msza św. w Wyczechach
19.00 Msza św. w Bińczu

Środa 30. 03. 8.40 Spowiedź dla dzieci – SP Wyczechy
9.00 Msza św. dla dzieci – SP Wyczechy
17.00 Spowiedź i Msza św. w Raciniewie
18.00 Spowiedź i Msza św. w Wyczechach
19.00 Spowiedź i Msza św. w Bińczu

Rekolekcje prowadzi ks. Krzysztof Szumilas


wikariusz z parafii w Jastrowiu.

2.03.2022 r.

Wielki Post w łączności z cierpiącą Ukrainą.

24.02.2022 r.

Solidarni z Ukrainą.
13.02.2022 r.

Nowe ogrodzenie przy kościele parafialnym w Bińczu.


Ks Proboszcz wraz z Radą Parafialną składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom z Parafii i z poza Parafii za wkład finansowy oraz tym którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zbiórek w całej Parafii. Szczególne podziękowania kierujemy do "FAJNYCH LUDZI", na których zawsze można liczyć, za montaż ogrodzenia. Bóg Zapłać !!!
Dziś 13 dzień miesiąca – dla nas bardzo szczęśliwy, bo mogę ogłosić, że zakończyliśmy budowę płotu przy naszym kościele parafialnym. Wczoraj zostały założone ostatnie przęsła. Bardzo dziękuję Parafianom, którzy to zrobili: Adamkiewicz Franciszek, Wojsa Henryk, Aleksander i Adam Chodorscy, Jan Obrębski, Serafin Paweł i Bartek Badziński. Bóg zapłać Panu Ireneuszowi Styburskiemu za transport przęseł do ocynkowania i malowania.
Udało nam się pozyskać jeszcze sponsorów za co bardzo dziękuję: Pan Leszek Wąsikowski zapłacił za ocynkowanie a Pan Bernard Ginter dołożył do zakupu materiału.
Pozostało nam jeszcze w kasie parę złotych. Z tego zostanie zrobiona brama wjazdowa na posesje plebani i furtka.
Bardzo dziękuję wszystkim darczyńcom:
- wpłacającym na konto czy osobiście do mnie,
- wpłacającym podczas zbierania ofiar po Waszych domach.
W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować właśnie Paniom, które co jakiś czas, bardzo cierpliwie zbierały te ofiary pukając do Waszych domów, a są to Panie: Lucyna Miotk, Agnieszka Styburska i Aneta Hordij.
Ogromne podziękowanie należy się także dla naszego Pana Radnego Bartka Badzińskiego, który koordynował prace przy przęsłach. Jeździł po hurtowniach z materiałami, poświęcał swój czas, targował się o ceny. Jego pomoc jest po prostu nieoceniona. Bóg zapłać!


Nowe ogrodzenie przy kościele parafialnym w Bińczu.
Foto-Galeria


Szczęść Boże i Bóg zapłać!