4 margaretki , które powstały 23 VI 2019 w naszej Parafii. To osoby, które codziennie modlić się będą do końca swego życia za ks. Piotra TOWARNICKIEGO.

bincze

Istotą Apostolatu MARGARETKA jest codzienna modlitwa za konkretnych kapłanów, jako odpowiedź na prośbę Maryi Królowej Pokoju. Ojcu Jozo Zovko, byłemu proboszczowi parafii w Medziugorju (Bośnia i Hercegowina), objawiła się Matka Boża i płakała przed nim z powodu kapłanów. Ojciec Jozo wspomina słowa Maryi: Powiedzcie moim drogim kapłanom, moim drogim synom, że muszą mocniej wierzyć! Muszą chronić wiarę Kościoła. Powiedzcie moim drogim kapłanom, aby modlili się na różańcu każdego dnia. Matka Boża płakała z powodu kapłanów, gdyż wielu z nich przestało wpatrywać się w Tajemnicę Kapłaństwa z pokorą pełną podziwu i dziękczynienia, a wiele tysięcy kapłanów po prostu zdradziło otrzymane od Boga powołanie, porzuciło tę najbardziej zaszczytną i odpowiedzialną służbę w Kościele i odeszło bezpowrotnie ze stanu duchownego, dając przy tym niemałe zgorszenie dla wiernych. Byli zdolni, utalentowani, ale upadli z powodu braku dostatecznej pomocy modlitewnej Kościoła.
Matka Boża bardzo pragnie, aby wszyscy wierni gorąco kochali swych kapłanów, gdyż każdy kapłan jest jak Mojżesz, aby prowadzić Kościół bezpieczną drogą do Ziemi Obiecanej, tj. nieba. Bez wiernych i roztropnych kapłanów Kościół nie wie dokąd iść, brakuje mu nadprzyrodzonych źródeł uświęcenia (słowa Bożego, Eucharystii, odpuszczenia grzechów, uzdrowienia, wyzwolenia spod władzy szatana), a wierni są jak latorośle oddzielone od winnego krzewu. Dlatego Matka Boża pragnie, aby każdy kapłan ponownie znalazł właściwe mu miejsce w twoim sercu, w twojej modlitwie, w twojej rodzinie, i uzyskał potrzebną mu duchową ochronę i materialne wsparcie.
MARGARETKA jest wspaniałym Bożym dziełem. Nazwa pochodzi od imienia dziewczyny, która swoją chorobę przyjęła jako powołanie, tak jak dla innych jest to małżeństwo, kapłaństwo lub życie zakonne. W wieku 13 lat, (VIII 1951r.) zaraziła się chorobą Heine-Medina. Aż do śmierci, zmarła w Wielki Piątek w wieku 40 lat, była całkowicie sparaliżowana, mogła poruszać tylko głową. Pani Louise Ward, która znała osobiście Margaret O'Donnell, 1 sierpnia 1981r. w Aylmer, Quebec, Kanada założyła Ruch Margaretek, którego inspiracją było życie i modlitwa Maragret, i dlatego nazwała go jej imieniem.

Członkowie

  I MARGARETKA

  N – Krystyna Wardyńska

  Pn – Helena Nicpoń

  Wt – Czesława Gappa

  Śr – Teresa Połom

  Cz – Danuta Sobiegraj

  Pt – Bogumiła Krygier

  Sb – Katarzyna Pelikan

  II Margaretka

  N - Irena Kawczak

  Pn – Lidia Kajda – Kosakowska

  Wt – Janina Czępińska

  Śr – Alina Roszak – Ciemińska

  Cz – Sabina Antoszko

  Pt – Wiesława Być

  Sb – Ewa Danielewicz

  III Margaretka

  N - Danuta Kowalik

  Pn – Elżbieta Nowakowska

  Wt – Irena Waligórska

  Śr – Stanisława Witkiewicz

  Cz – Bożena Nowakowska

  Pt – Katarzyna Mackiw

  Sb – Małgorzata Badzińska

  IV MARGARETKA

  N – Danuta Kałdowska

  Pn – Krystyna Worakomska

  Wt – Danuta Szlaz

  Śr – Jadwiga Chmielewska

  Cz – Sabina Rückemann

  Pt – Jolanta Remus

  Sb – Andrzej Remus