bincze

Istotą Apostolatu MARGARETKA jest codzienna modlitwa za konkretnych kapłanów, jako odpowiedź na prośbę Maryi Królowej Pokoju. Ojcu Jozo Zovko, byłemu proboszczowi parafii w Medziugorju (Bośnia i Hercegowina), objawiła się Matka Boża i płakała przed nim z powodu kapłanów. Ojciec Jozo wspomina słowa Maryi: Powiedzcie moim drogim kapłanom, moim drogim synom, że muszą mocniej wierzyć! Muszą chronić wiarę Kościoła. Powiedzcie moim drogim kapłanom, aby modlili się na różańcu każdego dnia. Matka Boża płakała z powodu kapłanów, gdyż wielu z nich przestało wpatrywać się w Tajemnicę Kapłaństwa z pokorą pełną podziwu i dziękczynienia, a wiele tysięcy kapłanów po prostu zdradziło otrzymane od Boga powołanie, porzuciło tę najbardziej zaszczytną i odpowiedzialną służbę w Kościele i odeszło bezpowrotnie ze stanu duchownego, dając przy tym niemałe zgorszenie dla wiernych. Byli zdolni, utalentowani, ale upadli z powodu braku dostatecznej pomocy modlitewnej Kościoła.
Matka Boża bardzo pragnie, aby wszyscy wierni gorąco kochali swych kapłanów, gdyż każdy kapłan jest jak Mojżesz, aby prowadzić Kościół bezpieczną drogą do Ziemi Obiecanej, tj. nieba. Bez wiernych i roztropnych kapłanów Kościół nie wie dokąd iść, brakuje mu nadprzyrodzonych źródeł uświęcenia (słowa Bożego, Eucharystii, odpuszczenia grzechów, uzdrowienia, wyzwolenia spod władzy szatana), a wierni są jak latorośle oddzielone od winnego krzewu. Dlatego Matka Boża pragnie, aby każdy kapłan ponownie znalazł właściwe mu miejsce w twoim sercu, w twojej modlitwie, w twojej rodzinie, i uzyskał potrzebną mu duchową ochronę i materialne wsparcie.
MARGARETKA jest wspaniałym Bożym dziełem. Nazwa pochodzi od imienia dziewczyny, która swoją chorobę przyjęła jako powołanie, tak jak dla innych jest to małżeństwo, kapłaństwo lub życie zakonne. W wieku 13 lat, (VIII 1951r.) zaraziła się chorobą Heine-Medina. Aż do śmierci, zmarła w Wielki Piątek w wieku 40 lat, była całkowicie sparaliżowana, mogła poruszać tylko głową. Pani Louise Ward, która znała osobiście Margaret O'Donnell, 1 sierpnia 1981r. w Aylmer, Quebec, Kanada założyła Ruch Margaretek, którego inspiracją było życie i modlitwa Maragret, i dlatego nazwała go jej imieniem.V MARGARETKA 1.10.2019 za ks. Igora

VI MARGARETKA 07. 06. 2020 za ks. Krzysztofa Szumilasa

N – Rita Milewska

Ni – Elżbieta Nowakowska

Pn – Irena Waligórska

Po – Agnieszka Szeliga

Wt – Barbara Obrębska

Wt – Joanna Feculak

Śr – Aneta Hordij

Śr – Agnieszka Styburska

Cz – Krzysztof Styburski

Cz– Adam Mróz

Pt – Andrzej Remus

Pi – Małgorzata Badzińska

Sb – Jolanta Remus

So – Adam Chodorski


Członkowie

  I MARGARETKA 23.06.2019
  za ks.Piotra Towarnickiego

  N – Krystyna Wardyńska

  Pn – Helena Nicpoń

  Wt – Czesława Gappa

  Śr – Teresa Połom

  Cz – Danuta Sobiegraj

  Pt – Bogumiła Krygier

  Sb – Katarzyna Pelikan

  II Margaretka 23.06.2019
  za ks.Piotra Towarnickiego

  N - Irena Kawczak

  Pn – Lidia Kajda – Kosakowska

  Wt – Janina Czępińska

  Śr – Alina Roszak – Ciemińska

  Cz – Sabina Antoszko

  Pt – Wiesława Być

  Sb – Ewa Danielewicz

  III Margaretka 23.06.2019
  za ks.Piotra Towarnickiego

  N - Danuta Kowalik

  Pn – Elżbieta Nowakowska

  Wt – Irena Waligórska

  Śr – Stanisława Witkiewicz

  Cz – Bożena Nowakowska

  Pt – Katarzyna Mackiw

  Sb – Małgorzata Badzińska

  IV MARGARETKA 23.06.2019
  za ks.Piotra Towarnickiego

  N – Danuta Kałdowska

  Pn – Krystyna Worakomska

  Wt – Danuta Szlaz

  Śr – Jadwiga Chmielewska

  Cz – Sabina Rückemann

  Pt – Jolanta Remus

  Sb – Andrzej Remus