XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 20 IX 2020

1. Intencje Mszy św:

2. Dziś odpust w Skrzatuszu. Łączymy się w duchu modlitwy z pielgrzymami i całą naszą diecezją.

3. Dziękuję Parafianom za posprzątanie kościoła i proszę o to samo kolejne osoby z listy.

4. Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego. Są też już duże, ścienne kalendarze diecezjalnego na nowy rok w cenie 20 zł.

5. Bóg zapłać za ofiarę 200 zł. na budowę płotu w Bińczu od Państwa Rückeman. Tydzień temu także na ten cel sprzedawaliśmy ciasto w parafii. Akcja została przez Was bardzo pozytywnie przyjęta. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy upiekli ciasta. Upiekli, podarowali, a potem jeszcze sobie kupili  Za sprzedaż ciast nazbieraliśmy kwotę 2 022 zł.: Wyczechy – 595 zł; Raciniewo 640 zł; Bińcze – 787 zł. Dziękuję bardzo także sprzedającym: Panie Henryka Mróz, Agnieszka Styburska, Aneta Hordij i Pan Bartek Badziński. Bóg zapłać!
A jednocześnie ośmielam się Was prosić, byśmy powtórzyli tę akcję jeszcze za tydzień. Pieniądze ze sprzedaży pomogą tym razem kościołowi w Wyczechach – mamy tam jeszcze mały dług, za prace przy naszej pięknej Golgocie. Ciasto proszę przynieść do kościoła w przyszłą niedzielę albo w sobotę na plebanię!

W tym miejscy jeszcze raz pragnę wszystkim Wam podziękować za piękny odpust w Wyczechach. Zdjęcia z odpustu można już oglądać w internecie na stronach „Gościa Niedzielnego”. Mamy w Wyczechach piękną Golgotę, z której wszyscy jesteśmy bardzo dumni. To dzieło bardzo wielu osób. Wszystkim, którzy swoją pracą czy ofiarami wsparli to dzieło, jeszcze raz składam serdeczne podziękowania. Niech dobry Bóg wszystkim wynagrodzi. Chciałbym jeszcze podziękować wszystkim, dzięki którym gościliśmy się na kolacji, dzięki także Paniom, które przygotowały w Bibliotece poczęstunku, a były to: Helena i Agnieszka Nicpoń, Marzena Raplis, Iwona Pelikan, Janina Czępińska, Maria Pasiak oraz Janina Drozd. Bóg zapłać!

Wszystkiego dobrego na cały nowy tydzień. Niech Wam wszystkim nieustannie towarzyszy Boża łaska i opieka Matki Bożej!

Szczęść Boże!